Jdi na obsah Jdi na menu
 


Modrý drak

9. 5. 2007

Modrý drak

Modří draci kdysi žily v mírných pouštích. Přezdívá se mu drak Země. Šupiny modrého draka se různí v barvách od jasně azurové po tmavě indigovou. Bývají Obrazekobroušeny o písek, což znamená že jsou dost lesklé i ve stáří. Šupiny s věkem více sílí a zpevňují. Jeho kůže někdy hučí a praská statickou elektřinou. Toto je více vidět, když je drak rozzlobený nebo kdyź útočí na kořist.  

Jejich doupata jsou v podzemních síních, kde ukládají své poklady. Skoro vše je pro ně cenné, ale nejraději mají drahokamy, zejména safíry. Draci milují létání, hlavně ve vysokých teplotách. Proto létají hlavné přes den, kdy je rtuť na teploměru nejvyšší. Dráče dokáže vyletět 100 stop, dospělý nejvíce 200 stop.

Někteří svým zbarvením perfektně zanikou v barvě oblohy. Využívají to ke svému Obrazekprospěchu, hlavně při lovu. Typický způsob útoku je buď zhora nebo ze země.Starší draci využívají svých schopností, například klamný prostor, imitaci zvuku nebo stvoření vody, fata morgana a břichomluvectví. Jejich nejúčinnější zbraní je přímka blesku. Dokáže okamžitě zabít.

Dokáží (a to moooc dobře) předstírat, skrývat se a čarozpyt. Může být v příčce nebezpečnosti na 25 (z 27). Jsem přesvědčena, že tento drak má na 99% zákonné zlo.

Modrý drak v rychlosti:             

SchopnostiKamný prostor, imitace zvuku, stvoření vody, fata morgana, břichomluvectví
LovecZhora nebo ze země 
DovednostiPředstírání, čarozpyt, skrývání
Výška letuMladý - 100 stop, starší - 200 stop
ZbraněPřímka blesku
Oblíbenost

PřezdívkaZemě
JídloPísečné "potvory"
DoupěPodzemní síně
ŠupinyOd azurové po indigovou
Nebezpečí V dospělosti na 25 příčce
PřesvědčeníNa 99% zákonné zlo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dobrýý

(Jajulka, 10. 5. 2007 12:14)

Máš to tady fakt dost dobrý.