Jdi na obsah Jdi na menu
 


Měděný drak

16. 5. 2007

Měděný drak

Žije v teplých kopcích, odtud se mu říká drak Země. Drak má masivní stehna a Obrazekramena, obličej je krátký a částečně tvořený širokými nadočnicovými rohy tvořenými vrstvenými pláty. Také má vysunuté okraje tváří a drobné hřebínky vzadu na dolní čelisti, zahnutými dopředu. Drak lehce zapáchá po kyselině a jeho červenavé šupiny mají kovovitý lesk. 

Mědění draci jsou nenapravitelnými praktickými vtipálky, vypravěči hádanek a vtipů. Většina jich je dobrácké povahy, ale také jsou dosti chamtiví. Jsou skvělými skokany a lezci.

Po narození jsou drakovy šupinky rudohnědé s lehkým kovovitým nádechem. Jak drak stárne, šupiny se zabarvují do měděnější barvy, získávajíce měkký, teplý lesk ve věku dospělého. Šupiny starších draků začínají zelenat. Panenky Měděných draků se s věkem ztrácejí a oči Velkých Šarkanů připomínají zářící tyrkysové kulaté kameny.

Mědění draci mají v oblibě suché, kamenité náhorní plošiny a vrcholky. Sídlí v úzkých jeskyních a často zakrývají vstupy pomocí Pohni zemí a Tvaruj kámen. V doupěti pak budují překroucená bludiště s vysokými stropy, což umožňuje drakům létat nebo skákat přes vetřelce.

Mědění draci jsou zatvrzelí lovci, považující požitek z lovu za rovnocenný s požitkem z jídla. Dokáží zkonzumovat téměř cokoli, včetně rudných ložisek, nicméně nejvíce si cení monstrózních štírů a jiných velkých jedovatých příšer (tvrdí, že jed zostřuje jejich ostrovtip).Protože Mědění draci obývají kopce na dohled od hnízd rudých draků, tyto dva druhy se nemají zrovna v lásce. Menší měďáci se ale většinou konfliktu vyhýbají, ovšem jen do té doby, kdy dokážou vyrovnat rozdíly v síle.

Měděný drak dokáže ocenit vynalézavost a většinou nezraní bytosti schopné předložit mu vtip, humornou povídku nebo hádanku, kterou ještě neslyšel. Naopak ho rychle vytočí ti, kteří se nesmějí jeho vtipům nebo neakceptují jeho triky s humorem. Rád mate a znervózňuje oponenty, aby se vzdali nebo dělali nesmysly.Obrazek

Vzteklý Měděný drak preferuje zpomalování soupeřů pomocí Proměň kámen v bahno. Drak potom tlačí chycené oponenty do bahniště nebo je chňapne a nese chvíli vzduchem. Létající nepřátele se vždy snaží vlákat do úzkých, kamenitých strží, kde může použít svůj pavoučí šplh a vmanévrovat je do nárazu na stěny.

Měděné draky můžeme zařadit na 25 místo v příčkách nebezpečí. Dráčata dokáží vyletět do výše 100 stop, starý drak do výše 200 stop. Za zbraň využívjí nejvíce přímku kyseliny a kužel Zpomalujícího plynu. Jeho schopnosti jsou Přdstírání, skákání a lezení. Jako zbraně používají také tvaruj kámen, proměn kámen v bahno, kamenná zeď a pohni zemí. Jsem si jistá, že ho na 99% tvoří chaotické dobro.

Měděný drak v rychlosti:

SchopnostTvaruj kámen, proměn kámen v bahno, kamenná zeď a pohni zemí
Lovectaktický
DovednostPřdstírání, skákání a lezení
ZbraněPřímka kyseliny a kužel Zpomalujícího plynu
Výška letuMladý - 100 stop, starý - 200 stop
OblíbenostJJ.... u mě moocinky... :) :)

Přezdívka Země
JídloŽivočichové
DoupěTeplé kopce
ŠupinyMladý - rudohnědé, starý - měděnné
Nebezpečína 25 místě (z 27)
Přesvědčenína 99% chaotické dobro

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mno,,.....:)

(admin..., 22. 12. 2007 14:05)

Tak pro tebe Westpere teda jo... mno.. :) Ale jen že jsi to ty. :) Do konce roku to tu máš.. :D

SUUUPER!

(Marthas a Westper, 22. 12. 2007 13:52)

Marthas: Ahoj máš to tu super! Počkej ted ti chce něco napsat Westper, můj drak :-)
Westper: Čawky! Mohla bys tu ještě přidat nějaký obrázky měděnejch draků???