Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mosazný drak

15. 5. 2007

Mosazný drak

Žije v teplých pouštích, odtud se mu říká drak ohně. Drakova hlava má na čele masivní plátovitý útvar a čepelovité růžky na bradě. Hřeben se táhne jen po délce Obrazekkrku a křídla připomínají ploutve rejnoka. Drak je cítit horkým pískem a jeho šupiny se lesknou jako naleštěná mosaz.Mosazní draci jsou notoricky ukecaní. Mohou mít užitečné informace, ale vymění je pouze po dlouhém handrkování a za odměnu.

Po narození jsou šupiny Mosazného draka matně hnědé. Jak drak stárne, stávají se mosaznějšími dokud nedosáhnou teplého, lesklého odstínu. Pláty na hlavě jsou hladké a kovovité; růžky z nich vyrůstající se časem stávají ostřejšími. Blány hřebenu a křídel jsou u okrajů brčálově zelené a stářím tmavnou. Stáří draka lze určit i podle očí - panenky se s věkem rozplývají a oči prastarého Mosazného draka připomínají orby roztaveného kovu.

ObrazekMosazní draci milují intenzivní, suché vedro a většinu svého času tráví sluněním v pouštním slunci. Jsou provázeni přilnavým kovovitým nebo pískovitým zápachem. Sídlí ve vysokých jeskyních většinou obrácených k východu, aby si draci mohli plně užívat ranního tepla a vždy mají alespoň několik míst, kde se mohou opalovat a chytat nic netušící cestovatele a zvát je na kus řeči.Mosazní draci mohou jíst prakticky cokoli když je to nutné, ale většinou jedí velmi málo. Jsou schopní získat potřebné živiny z ranní rosy, dosti vzácné v jejich prostředí, a byli viděni, jak jí opatrně slizují z rostlin svými dlouhými jazyky.

Protože sdílí podobná prostředí, Mosazní a Modří draci jsou zavilými nepřáteli. Větší Modří mají výhodu v boji jednoho proti jednomu, pročež se jim mosazní draci raději vyhýbají, dokud nemůžou získat všechna čísla ve svůj prospěch.

Nejčastěji loví pomocí kužele spánku. Dalśími jeho zbraněmi jsou Mluv se zvířaty, odolej živlům, Sugesce, ovládej vítr a počasí. Mezi jeho dovednosti patří Předstírání, Získávání informací a Zákon Divočiny. Jsem si jitá,že ho na 99% tvoří chaotické zlo. Je na 23 příčce  nebezpečnosti. (z 27) Mládě draka dokáže vyletět ž do 150 stop, dospělý až do 250 stop.

Mosazný drak v rychlosti :

SchopnostiMluv se zvířaty, odolej živlům, Sugesce, ovládej vítr a počasí
LovecTaktický
DovednostiPředstírání, Získávání informací a Zákon Divočiny
ZbraněKužel spánku
Výška letuMládě - 150 stop, starý - 250 stop
OblíbenostJJ... Krásný... :) :)

PřezdívkaOheň
JídloZvířata
DoupěTeplé pouště
ŠupinyMláďe - matně hnědé, starý - mosazné
Nebezpečína 23 příčce (z 27)
Přesvědčenína 99% chaotické zlo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář