Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stříbrný drak

22. 5. 2007

ObrazekStříbrný drak

Stříbrný drak žije v mírných horách. Jeho přezdívka je drak chladu. Hladký, lesklý plát tvoří celou drakovu tvář. Má hřeben zvedající se vysoko nad jeho hlavu a pokračuje podél celého těla až ke špičce ocasu. Má dva hladké, lesklé rohy a dlouhá, štíhlá křídla. Drak voní po dešti a jeho šupiny se blyští jako tekutý kov.Stříbrní draci jsou hrdí a majestátní. Rádi pomáhají dobrým bytostem z nesnází a často na sebe berou podobu dobrých stařečků či dam, když pracují s lidmi.

Šupiny dráčete jsou modrošedé se stříbřitým odleskem. Jak drak dospívá, jeho barva se rozjasňuje, až je jasně viditelná každá jednotlivá šupinka. Zdálky tito draci vypadají jako vytesaní z ryzího kovu. Stříbrní draci jsou někdy známí jako štítoví draci, kvůli stříbrným plátům na hlavách. Jak stříbrný drak stárne, jeho panenky se ztrácejí, až oči připomínají studánky naplněné rtutí.Stříbrní draci preferují vzdušná doupata na osamělých vrcholcích hor, nejlépe až mezi oblaky. Vždy jsou provázeni slabou vůní deště. Někdy sídlí i v mracích samotných, ale vždy tam je magická plocha, kde drak klade vejce a ukrývá poklad.

ObrazekNěkdy se zdá, že stříbrní draci mají raději lidskou podobu než svojí vlastní a často mají smrtelné průvodce; dokonce formují hluboká přátelství. Občas se ale drak navrátí do své pravé podoby a na krátkou chvilku odletí. Stříbrným drakům nejvíce chutná lidská strava a mohou se jí stravovat nekonečně dlouho.Protože sídlí v podobných teritoriích jako Rudí draci, tyto druhy se často střetávají v konfliktech. Takové duely jsou zuřivé a smrtící, ale stříbrní draci většinou získají převahu pomocí spolupráce, často s lidskými spojenci.

Umí vytvořit oblak mlhy, ovládání větru a počasí, pomalý pád a otoč gravitaci. Jeho největší zbraní je kužel chladu a kužel paralyzujícího plynu.  Jsem pŕesvědčena že tohoto draka tvoří na 99% zákonné dobro. Mezi jeho dovednosti patří - Předstírání, Převleky a Skákání. Mládě vyletí do výše 100 stop, starší až do 200 stop.tento drak je umístěný na 26 příčce v nebezpečnosti (z 27)

Stříbrní draci v rychlosti  

Schopnostoblak mlhy, ovládání větru a počasí, pomalý pád, otoč gravitací
LovecSám vaří
DovednostiPřeměňování na člověka, Předstírání, Převleky a Skákání
Výška letuMladý - 100 stop, starý . 200 stop
Zbraně  Kužel chladu a kužel paralyzujícího plynu
OblíbenostPřekrásný

PřezdívkaChlad
JídloŽivočichové a hlavně lidská strava
DoupěVzdušná doupata
ŠupinyMladý - modrošedá, starý - stříbrná
Nebezpečína 26 příčce (z 27)
Přesvědčenína 99% zákonné dobro

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář