Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlatý drak

12. 7. 2007

Zlatý drak

Zlatý drak žije na teplých plání. Přezdívá se mu drak ohně. Zlatý drak je ze vśech druhů nejnebezpečnější. V příčkách nebezpúečnosti je na vrcholu (tedy 27). Tento drak je tvořen na 99% zákonným dobrem. Takže i přesto, jak je nebezpečný pokud nebude mít záminku na vás nezaútočí. Obrazek

Drak má dva velké a hladké rohy nad očima, vyrůstající těsně nad nosem. Po délce jeho krku rosou dva hřebeny a má dlouhé fousky podél tlamy. Jeho plachtovitá křídla začínají na ramenou a - což není u kaźdého draka - končí až na špičce ocasu. Drak voní po šafránu a jeho šupiny se lesknou jako zlato. Tito draci jsou velmi moudří. Nenávidí bezpráví a hlavně podvádění. Jsou schopni na sebe vzít také lidskou nebo zvířecí podobu. 

Po vylíhnutí dráčete jsou jeho šupiny tmavožluté, se kovovitými zlatými flíčky. V drakově dospělosti se tyto flíčky rozšiřují, až nakonec přebarvý žlutou. Tváře těchto draků jsou vousaté a mudrcké, jak stárnou tak se jim jejich panenky ztrácejí až přípomïnají hladinu roztaveného zlata.

ObrazekTito draci mohou žít téměř všude. Jejich sídla jsou zhotovená z kamene a jsou vždy osamocená. Většinou to bývají paláce nebo jeskyně. Ty mají většinou oddané strážce - obry a zvířata. Tito draci si  postačí  perlami a malými drahokamy. ale i takové dárky rád a s úctou přijme. Pokud se nejedná o padělky. 

Zlatí draci se raději domlouvají než bojují. Když komunikují s inteligentními bytostmi, často používají Vyslýchání a Odhalení Úmyslu, aby získali převahu. V boji používají požehnání a svůj Šťastný bonus na začátku každého dne. Ve vlastním souboji pak zaměstnávají hlavně kouzla, zejména smrtící oblak, časovaná ohnivá koule, ohnivý štít, koule nezranitelnosti, spánek, zpomalení a oblak nevolnosti.

Jako zbraně nejčastěji užívá kužel ohně a kužel oslabujícího plynu. Jeho dovednosti jsou převleky, léčení a plavání. Jeho schopnosti jsou požehnání, prosba, poslání, sluneční erupce a předpověď. Mladý dráček dokáže vyletět do 200 stop, šarkan až do 250 stop.

 Zlatý drak v rychlosti

 

SchopnostiPožehnání, prosba, poslání, sluneční erupce, předpověď
LovecDobrý
DovednostPřevleky, léčení a plavání
Výška letuMladý - 200 stop, starý - 250 stop
ZbraněKužel ohně a kužel oslabujícího plynu
OblíbenostNááááádherný.. :)

PřezdívkaOheň
JídloVše
Doupěvšude - nejčastěji jeskyně a paláce z kamene
ŠupinyMladý - tmavožlutá se zlatými flíčky, Starý - Flíćky rozšířeny, zlatý
NebezpečíNa 27 příčce (z 27)
PřesvědčeníNa 99% zákonné dobro
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nogare,

(Admin...:), 5. 1. 2008 14:24)

promiň, ale já jsem si s tim dala strašně moc velkou práci..
Tak nechci aby mi to někdo zkopíroval...

to je jedno

(tom, 3. 1. 2008 17:26)

ahoj já se taky zajímám o nadpřirozený bytosti( většinou ale je jenom maluju.
jestli chceš tak si mužem popovídat na emaliu
Email t.janotka@seznam.cz

Plosím!!!

(Nogare, 2. 1. 2008 15:40)

Áhoj hele bude vadit, když si to zkopnu na svůj blog?