Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bazilišek

14. 7. 2007

Bazilišek

Bazilišek je nejbližším příbuzným draků. Nejčastěji je popisován jako rudohnědý ještěr s ptačí Obrazekhlavou a křídly podobnými kohoutovi. Jeho pařáty jsou stejné jako ty kohoutí – jsou na nich ostré ostruhy kterými dokáže zasadit pořádný bojovný úder. Bazilišek je tvorem patřící mezi nejnebezpečnější. Chování bazilišků doma se nedoporučuje. Dalším nebezpečím jsou jeho sekrety. Jsou prudce vzlínavá a pobývat v její blízkosti je velkým nebezpečím – až smrtelným.

Je mnoho důkazů o jezdcích, kteří se pokoušeli baziliška zranit, dokonce i zabít. Ale bazilišek má více zbraní než nějaký jezdec. Stačil jen pouhopouhý dech a jezdec byl i s koněm mrtev. Tyto projevy pak dali vzniknout povídačkám, že pohled baziliška působí petrifikaci osoby. Všichni se mnou souhlasí, že to byl hypnotický vliv při jeho pohledu.

Bazilišek je také podobný pavoukům – alespoň co se týče oběti. Odnáší je ztuhlé do svého doupěte, kde se jimi živí. Podobný draku dává bazilišek přednost masitému pokrmu před zeleninou.

 

ObrazekZrod baziliška je zahalen do tajemství a těžko uvěřitelnými fámami. Po vsích se říkal, že se bazilišek rodí z vejce bez žloutku sneseného černým kohoutem. Toto vejce musí být sneseno, když je Sírius na obloze. Když se začne líhnout, skořápku rozkřupne pouhým dechem. Jako dospělý nabývá velikostí koně. Šupinami pokrytý tvor se vydává ukojit svůj nekonečný hlad a působit všude zlo a zmar. Kudy projde, všude zůstává chaos, poušť, pekelný smrad )hlavně po síře) a mor. Jeho velkým potěšením je, když se může vykálet do místních studní a sexuálně zneužívat krávy na loukách.

Lov na baziliška- to dokáže pouze pár lidí a kouzelníci. Bylo doporučeno ukázat baziliškovi přes zrcadlo vlastní hypnotický pohled. Co se dělo dál už nevím. Ale zřejmě z otupělosti baziliška zabodli mu meč do srdce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

harry potter

(xxx , 16. 12. 2009 13:43)

já sem slyšel že bazilišek se rodí z vajčka kohouta kte vyseděla žába a z herryho pottera jsem viděl trochu jinýho baziliška