Jdi na obsah Jdi na menu
 


Upíři

13. 7. 2007

Upíři

Upíři jsou jedním pro nás nejtajuplnějším a nejzáhadnějšími bytosti současnosti. Všici se ptají - jsou tyto stvoření opravdická nebo vymyšlená?? A jsou to nemrtví?? Ani na jednu z těchto otázek bych vám vlastně neměla odpovídat, protože nejsem upír a ani jsem s upírem nikdy nemluvila. Ale přesto se vám na všechny vaśe otázky pokusím odpovědět.Obrazek

Kdybych měla popsat upíra, tak by to nebylo moc složité. Vy všichni si určité pamatujete upíry z filmů - dlouhá černá saka popřípadě hábity, všichni čistí. Stále více si je člověk spojuje se sexualitou. Tomu ale tak není. Upíři jsou totiž nemrtví. Vypadajï a smrdí jako by je právě někdo vykopal z hrobu. Jedná se tedy o bytost, která chodí celou dobu v tom, v čem byla pochována. Většinou má dlouhé vlasy a nechty, zapáchající dech a ostré zuby (to ale nemusí být podmínkou).

Existuje mnoho vlastností upírů. Mezi nejznámější patří upír s vlastnosti přízraku. Ten se živý na lidech, a to v noci když spí. Jeho oběti často před tím než umřou v upírovi rozpoznají zesnulého souseda nebo přítele.

ObrazekJednou z nejdůležitějších schopností upíra je být živ z krve.  Další schopnost, na kterou si oběti zvykli je jeho velká síla. Ve větśině případů útoků je upír nepŕemožitelný. Oběť nedokáže od sebe odtrhnout sajího upíra. Také upíři dokázali paralyzovat oběť a vysát z ní její energii d´¨iky psychické energii. Také, co já jim tedy závidím je schopnost levitace a létání.

Ochrana

Proti upíry se dá bránit několika způsoby:

  1. Dřevěný kůl - v evropě se jednalo o nejznámější a nejzajímavější proces. Tehdejší "lovci upírů" věřili, že když probodnou jeho srdce dřevěným kůlem, spojí se mrtvola se zemí a už nevstane a nikomu neuškodí.
  2. Odseknutí hlavy - ten, kdo věřil na odseknutí hlavy, věřil na to, že když upír nebude mít hlavu nebude se mít jak dostat z hrobu. Pro jistotu však k jejich přemožení je lidé raději ještě upálili. Upíři byli pokládáni za mrtvolu posedlou zlou mocí. A právě kvůli tomu muselo spálit i tělo.
  3. Vyjmutí srdce - tato technika není a nikdy nebyla moc rozšířená. Tím, že vyjmuli srdce zabránili upírovi znovuoživení.
  4. Posvědcené zbraně - upíra jste prý mohli zabít pouze posvědcenou zbraní.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Máš to moc hezké

(Halcyon, 14. 7. 2008 11:48)

Ahoj, máš to moc hezké až na tu češtinu ale to zmákneš;-). Jinak zkus někdy i jiné zdroje jako jsou třeba stolní hry na hrdiny, konkrétně svět World of Darkness (WoD). Je to docela hezké čtení kde jsou upíři popsaní do klanů a generací, kdy každý klan ovládá jen něco a generace určují sílu a stáří upírů. Je tam až 13 generací kdy 1 generace byl Kain, druhou pravděpodobně slavný Vlad Drákula a 3 a 4 generace jsou ztracené a zakladatelé klanů... no je to na dlouho, ale jestli tě to zajímá tak je to dobrý zdroj.